آبان 94 - چشمه دانش
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برای نمایش / عدم نمایش پیام های ارسالی در پارسی یار اینجاکلیک کنید

  • + در پی در خواست کاربر گرامی گشت ارشاد که فرموده بودند: حاجی میشه واسه رخ ماهم یک شعر بگی ؟؟ گشت ارشادی و از روی گلت دل ها مات....شه شطرنج به آستان رخت بارها مات
  • + رخت خود را جمع ز پارسی یار کرده بودم بساط خود را پهن در تلگرام کرده بودم مهندس آمد و گفتا که نسناس فراموشکار روزهای آس و پاس بیا در دست خود گیر این یک رباط است پیام از دور بفرست نوعی انعکاس است منم توبه ز کار خویش کردم بساطم را به پارسی پهن کردم خداوند به حق هشت و چارت زما بگذر شتر دیدی ندیدی چشمه دانش تقدیم به مهندس فخری زید عزه
  • + آیت الله ابوالقاسم علیدوست: امام خمینی قدس سره شعار اصلی خود را بر رفتن شاه متمرکز کردند. امام رأس هرم قدرت پهلوی را نشانه گرفته بود و به خوبی بر این امر واقف بودند که با رفتن شاه، رژیم پهلوی نیز خواهد رفت. امام خمینی قدس سره برای پشتوانه نظریه «شاه باید برود » به شعارهای مردم استناد می کردند و می فرمودند:الآن تمام مردم ایران از بزرگ و کوچک شعارشان بر رفتن شاه است.
  • + آیت الله سید علی حسینی آملی: تمام مشکلات جامعه بشری به خاطر این است که از خواسته فطرت خود دور مانده‌اند. ما اگر به وجدان خودمان برگردیم بیدار می‌شویم.
  • + رمز إحرام رمز احرام این است که که کاری را که دیگران به مجرد وفات با تو می کنند تو با خود بنما! لباس ها را در آور، غسل کن، کفن بپوش، تسلیم ربّ شو، حزین باش و آماده فاصله گرفتن از عادات ترک مأنوس ها ، خائف و امیدوار باش.
  • + آیت الله علیدوست: دنیای امروز در شرایطی است که چه مسلمان و چه غیر مسلمان بیش از هر زمان دیگر احتیاج به رفتار فاطمی دارد و هرچه که زمان پشت سرگذاشته می‌شود این احتیاج بیشتر می‌شود که ما به الگویی همچون حضرت زهرا(س) نیازمندیم.
  • + .
  • + چندی است چو عبد یاغی گشتم با جرم و جنایت باغی گشتم با لطف خدا و ابواب نجاب از بی راه ها بازیافتی گشتم **************** سرهم بندی از چشمه دانش
  • + بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم بر لبم حوقله و به ذکر حق مشغولم بعد مرگم چه هراس ز آمبولانس و تشییع بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم سروده جشمه دانش اسفند 1394 ************* حوقله در زبان عربی مخفف لا حول و لا قوة الا بالله است.

طراحی این قالب توسط امیرحسین قدرتی انجام شده است


     
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

              آماربازدید:

              امروز: 43

              دیروز: 65

              کل: 334841

Haddade Adel
Haddade Adel
مؤسسه \ترمینولوژی فقه\ افتتاح شد چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:94/8/24---ساعت: 8:20 عصرمؤسسه "ترمینولوژی فقه" افتتاح شد
حوزه/ مؤسسه ترمینولوژی فقه با حضور مسئولان و دانش پژوهان حوزه و دانشگاه امروز در پارک علمی فن آوری قم افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی حسینی کمال آبادی امروز در مراسم افتتاحیه مؤسسه ترمینولوژی فقه به ارائه گزارشی از فعالیت های این مؤسسه پرداخت و گفت: مؤسسه ترمینولوژی فقه در سال 1392 با هدف دستیابی، کشف و تأمین نظام ادبی حوزه تأسیس شده است.

وی ادامه داد: برای تحقق این أمر، فعالیت های گسترده ای را از ابتدای تأسیس در زمینه های پژوهشی ادبیات خاص عرب آغاز کرده ایم که به دلیل تخصصی بودن آن، دشواری های بسیاری نیز داشته است.

مدیر مؤسسه ترمینولوژی فقه اظهار داشت: این مؤسسه در راستای نظام مند نمودن ادبیات عرب، اقدام به برگزاری سمینار، کارگاه های گوناگون و تولید نرم افزار نموده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کمال آبادی ابراز داشت: یکی از مهمترین دلائل تأسیس این مؤسسه، فعالیت جدی در زمینه پژوهش میان رشته ای بین فقه و ادبیات عرب بوده است.

وی در پایان گفت: به دنبال آن هستیم تا ادبیات و واژه های به کار رفته از سوی اهل بیت(ع) در فقه را متوجه شده و معانی و کاربردهای آن را دریابیم.


 
کنگره علوم انسانی اسلامی/کمیسیون فقه و حقوق اسلامی چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:94/8/11---ساعت: 6:7 عصر

در اولین روز از سومین کنگره علوم انسانی اسلامی، 95 مقاله علمی تخصصی در 9 کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.
در کمیسیون فقه و حقوق اسلامی 15 عنوان مقاله ارائه شده است .
برخی از مقالات ارئه شده به شرح ذیل می باشد:
آیت الله ابوالقاسم علیدوست با عنوان «ظرفیت فقه در مواجه با مسائل دنیای معاصر»،
آیت الله علی اکبر رشاد با عنوان «فلسفه اصول فقه» ،
دکتر سیدمرتضی حسینی کمال آبادی با عنوان «روش شناسی کشف قلمرو سنت»،
دکتر مسعود فیاضی با نام «بررسی تطبیقی مبانی الاهیاتی هرمنوتیک روشی و اصول فقه و برایندهای روش شناختی آن»


http://rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/18-7-1394/


 
Haddade Adel
Haddade Adel