آینه آیام - چشمه دانش
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برای نمایش / عدم نمایش پیام های ارسالی در پارسی یار اینجاکلیک کنید

  • + در پی در خواست کاربر گرامی گشت ارشاد که فرموده بودند: حاجی میشه واسه رخ ماهم یک شعر بگی ؟؟ گشت ارشادی و از روی گلت دل ها مات....شه شطرنج به آستان رخت بارها مات
  • + رخت خود را جمع ز پارسی یار کرده بودم بساط خود را پهن در تلگرام کرده بودم مهندس آمد و گفتا که نسناس فراموشکار روزهای آس و پاس بیا در دست خود گیر این یک رباط است پیام از دور بفرست نوعی انعکاس است منم توبه ز کار خویش کردم بساطم را به پارسی پهن کردم خداوند به حق هشت و چارت زما بگذر شتر دیدی ندیدی چشمه دانش تقدیم به مهندس فخری زید عزه
  • + آیت الله ابوالقاسم علیدوست: امام خمینی قدس سره شعار اصلی خود را بر رفتن شاه متمرکز کردند. امام رأس هرم قدرت پهلوی را نشانه گرفته بود و به خوبی بر این امر واقف بودند که با رفتن شاه، رژیم پهلوی نیز خواهد رفت. امام خمینی قدس سره برای پشتوانه نظریه «شاه باید برود » به شعارهای مردم استناد می کردند و می فرمودند:الآن تمام مردم ایران از بزرگ و کوچک شعارشان بر رفتن شاه است.
  • + آیت الله سید علی حسینی آملی: تمام مشکلات جامعه بشری به خاطر این است که از خواسته فطرت خود دور مانده‌اند. ما اگر به وجدان خودمان برگردیم بیدار می‌شویم.
  • + رمز إحرام رمز احرام این است که که کاری را که دیگران به مجرد وفات با تو می کنند تو با خود بنما! لباس ها را در آور، غسل کن، کفن بپوش، تسلیم ربّ شو، حزین باش و آماده فاصله گرفتن از عادات ترک مأنوس ها ، خائف و امیدوار باش.
  • + آیت الله علیدوست: دنیای امروز در شرایطی است که چه مسلمان و چه غیر مسلمان بیش از هر زمان دیگر احتیاج به رفتار فاطمی دارد و هرچه که زمان پشت سرگذاشته می‌شود این احتیاج بیشتر می‌شود که ما به الگویی همچون حضرت زهرا(س) نیازمندیم.
  • + .
  • + چندی است چو عبد یاغی گشتم با جرم و جنایت باغی گشتم با لطف خدا و ابواب نجاب از بی راه ها بازیافتی گشتم **************** سرهم بندی از چشمه دانش
  • + بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم بر لبم حوقله و به ذکر حق مشغولم بعد مرگم چه هراس ز آمبولانس و تشییع بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم سروده جشمه دانش اسفند 1394 ************* حوقله در زبان عربی مخفف لا حول و لا قوة الا بالله است.

طراحی این قالب توسط امیرحسین قدرتی انجام شده است


     
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

              آماربازدید:

              امروز: 33

              دیروز: 65

              کل: 334831

Haddade Adel
Haddade Adel
حجر بن عدی رحمه الله چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:92/2/16---ساعت: 3:23 عصر

حجر بن عدی

زبان حال حجر در این ایام در خطاب به ما : بگشای تربتم را بعد از وفات و بنگر کز آتش درونم دود از کفن بر آید


 
آیتالله العظمی مکارم شیرازی ویرانی مقبره حجر بن عدی را محکوم کر چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:92/2/14---ساعت: 12:54 عصر
آیت‌الله العظمی مکارم ‌شیرازی با محکوم کردن ویرانی مقبره حجر بن عدی:
جنایتکاران کوردل به سزای اعمالشان می‌رسند

یکی از مراجع عظام تقلید با صدور بیانیه‌ای ویران کردن مقبره صحابی بزرگ حُجر بن عَدی به دست تروریست‌های تکفیری را محکوم کرد.

خبرگزاری فارس: جنایتکاران کوردل به سزای اعمالشان می‌رسند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در بیانیه آیت الله مکارم شیرازی آمده است: بار دیگر فاجعه‌ای در جهان اسلام رخ داد و تروریست‌های تکفیری به قبه و بارگاه صحابی بزرگ پیغمبر اکرم(ص) و یار وفادار امیرمؤمنان علی(ع)، حُجر بن عَدی آن مرد زاهد و عابد و شجاع که در برابر طغیان‌گران زمان خود از بنی‌امیه قیام کرد و در نقطه‌ای نزدیک دمشق به نام «مَرجِ العَذراء» به دست حاکمان بنی امیه شهید و در همانجا به خاک سپرده شد، حمله کرده و بارگاه او را ویران کردند و حتی قبر او را نیز نبش کردند.

در این بیانیه اضافه شده است: این وحشیان آدم‌نما که در تاریخ نمونه‌ای ندارند نه بر زندگان رحم می‌کنند نه بر شهیدان به خاک خفته و به یقین اگر قدرت پیدا کنند، گنبد و بارگاه ملکوتی پیغمبر خدا(ص) را نیز ویران خواهند کرد، همان‌گونه که بارها تلویحآ یا تصریحآ گفته‌اند ولی از هجوم افکار عمومی مسلمانان وحشت دارند.

در این بیانیه تاکید شده است: ما این جنایت بزرگ را شدیدا محکوم می‌کنیم و هرگز جامعه اسلامی به ویژه شیعیان جهان آن را فراموش نخواهند کرد و قطعا این جنایتکاران کوردل به سزای اعمالشان به زودی خواهند رسید.

در این بیانیه آمده است: به حامیان آنها از دولتمردان ترکیه و عربستان سعودی و قطر گرفته تا آمریکا و اسرائیل می‌گوییم «شرمتان باد از این جنایات زشت و ضد بشری کسانی که شما از آنها حمایت می‌کنید که با هیچ یک از معیارهای انسانیت سازگار نیست».

در پایان این بیانیه تصریح شده است: می‌دانیم دشمنان اسلام و در رأس آنها آمریکا و اسرائیل می‌خواهند با تشویق کردن این جنایات، جنگ مذهبی و فرقه‌ای در میان مسلمین ایجاد کنند، ولی به یقین با بیداری اسلامی هرگز موفق نخواهند شد.


 
پیام حضرت آیت الله شیخ جعفر سبحانی در اعتراض به هتک حرمت حجر بن چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:92/2/14---ساعت: 10:30 صبح

در پی هتک حرمت و نبش قبر صحابی جلیل القدر "حجر بن عدی" توسط تروریست های جنایتکار و وهابی در سوریه،‌ برخی مراجع عظام تقلید با صدور بیانیه های جداگانه ای،‌ نسبت به این اقدام وحشیانه و ضد بشری موضع گیری کرده اند. 

پیام حضرت آیت الله شیخ جعفر سبحانی:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تبارک وتعالی: قُلْ هَلْ نُنَبِّئُکُمْ بِالْأَخْسَرِینَ أَعْمَالًا الَّذِینَ ضَلَّ سَعْیُهُمْ فِی الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَهُمْ یَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ یُحْسِنُونَ صُنْعًا.

اما بعد؛ باخبر شدیم که اعضای یک گروهک وهابی و تکفیری و کسانی که حرمتی برای خداوند، پیامبر اکرم(ص) و اصحاب آن حضرت قائل نیستند، به مرقد صحابی جلیل حجربن عدی تعدی کرده و با بازیچه قراردادن قبر شریف وی، این مکان را نبش کردند. این کار تجاوزی آشکار به مقدسات اسلامی محسوب می‏شود.

ما از علمای اسلام در تمامی جهان اسلام می‏خواهیم که بشدت در مقابل این جنایتکاران بایستند؛ جنایتکارانی که در مقام حرف، مدعی تلاش برای اعتلای کلمه توحید، مبارزه با شرک و دفاع از صحابه هستند؛ اما در مقام عمل، به خود جرأت می دهند که به هتک حرمت و کرامت پیامبر اکرم(ص) و صحابه کرام آن حضرت ـ که خون خود را در راه نشر توحید و ریشه کن کردن شرک تقدیم کردند ـ بپردازند.

این جنایت و جنایاتی از این دست که پیش از این رخ داده است اقدامی خطرناک است که خدای ناکرده با اقداماتی خطرناک‏تر ادامه خواهد یافت؛ پس بر حکومت‏های اسلامی، علماء بزرگ مسلمان و امامان جمعه و جماعات واجب است که با بسیج توده های مسلمان، در مقابل این موج کینه توز و خطرناک بایستند.
انالله و انالیه راجعون
و الی الله المشتکی
حوزه علمیه قم
جعفر سبحانی
22 جمادی الاخره 1434
(13 اردیبهشت 1392)

 
عیادت مقام معظم رهبری از آیت الله علامه حسن زاده آملی چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:91/7/10---ساعت: 11:43 عصر
عیادت رهبری از علامه حسن زاده
بوسه مقام معظم رهبری بر پیشانی حضرت علامه حسن زاده آملیعیادت رهبری از علامه حسن زاده عیادت رهبری از علامه حسن زادهعلامه دهر نوشت:

 

عنوان: عیادت رهبر معظم انقلاب از آیت‌الله حسن‌زاده آملی
موضوع: خبری یکشنبه 9 مهر1391 21:55

 

عیادت رهبر معظّم انقلاب از علامه حسن زاده آملی

 

 

رهبر معظم انقلاب عصر  یکشنبه ضمن عیادت از آیت‌الله حسن‌زاده آملی بهبودی ایشان را از خداوند متعال مسئلت نمودند.

 

در این دیدار که ساعت هفده امروز انجام شد، رهبر معظّم انقلاب ضمن یادآوری خاطره ای از دو دهه پیش و بستری شدنشان، از عیادت حضرت علامه حسن زاده آملی در آن زمان سخن به میان آورده و از اهدای نهج البلاغه ای خطّی توسّط حضرت علامه به معظم له به عنوان رویدادی شیرین و ماندگار یاد کردند که حضرت علامه در پاسخ به این خاطره شیرین به مطایبه فرمودند: پس آن نهج البلاغه باعث شده که به یاد ما باشید و رهبری معظّم نیز بلافاصله بیان داشتند: خیر، مسائل و موارد زیادی وجود دارد که ما به یاد شما هستیم.
در ادامه، حضرت علامه حسن زاده آملی ضمن "انسانی الهی و فرزانه" نامیدن معظمٌ له از اظهار لطف رهبر معظّم انقلاب تشکّر کردند.
دکتر باقر لاریجانی( داماد حضرت علامه) نیز ضمن تشریح آخرین وضعیت جسمی ایشان، مراقبت بیشتر و دقیق تر و نیز پیشگیری از مشکلات بعدی آسیب دیدگی فعلی را علّت بستری شدن مجدد ایشان عنوان نموده و روند بهبودی ایشان را نیز بسیار خوب ارزیابی کرد.

 


 
آیت الله حسن زاده آملی در بیمارستان چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:91/7/1---ساعت: 7:59 عصر

سلام علیکم

تصویری که این روزها بد جوری حالم را دگرگون  می کند:

تصویری که این روزها بد جوری حالم را متحول می کنه


 
Haddade Adel
Haddade Adel