خرداد 94 - چشمه دانش
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برای نمایش / عدم نمایش پیام های ارسالی در پارسی یار اینجاکلیک کنید

  • + در پی در خواست کاربر گرامی گشت ارشاد که فرموده بودند: حاجی میشه واسه رخ ماهم یک شعر بگی ؟؟ گشت ارشادی و از روی گلت دل ها مات....شه شطرنج به آستان رخت بارها مات
  • + رخت خود را جمع ز پارسی یار کرده بودم بساط خود را پهن در تلگرام کرده بودم مهندس آمد و گفتا که نسناس فراموشکار روزهای آس و پاس بیا در دست خود گیر این یک رباط است پیام از دور بفرست نوعی انعکاس است منم توبه ز کار خویش کردم بساطم را به پارسی پهن کردم خداوند به حق هشت و چارت زما بگذر شتر دیدی ندیدی چشمه دانش تقدیم به مهندس فخری زید عزه
  • + آیت الله ابوالقاسم علیدوست: امام خمینی قدس سره شعار اصلی خود را بر رفتن شاه متمرکز کردند. امام رأس هرم قدرت پهلوی را نشانه گرفته بود و به خوبی بر این امر واقف بودند که با رفتن شاه، رژیم پهلوی نیز خواهد رفت. امام خمینی قدس سره برای پشتوانه نظریه «شاه باید برود » به شعارهای مردم استناد می کردند و می فرمودند:الآن تمام مردم ایران از بزرگ و کوچک شعارشان بر رفتن شاه است.
  • + آیت الله سید علی حسینی آملی: تمام مشکلات جامعه بشری به خاطر این است که از خواسته فطرت خود دور مانده‌اند. ما اگر به وجدان خودمان برگردیم بیدار می‌شویم.
  • + رمز إحرام رمز احرام این است که که کاری را که دیگران به مجرد وفات با تو می کنند تو با خود بنما! لباس ها را در آور، غسل کن، کفن بپوش، تسلیم ربّ شو، حزین باش و آماده فاصله گرفتن از عادات ترک مأنوس ها ، خائف و امیدوار باش.
  • + آیت الله علیدوست: دنیای امروز در شرایطی است که چه مسلمان و چه غیر مسلمان بیش از هر زمان دیگر احتیاج به رفتار فاطمی دارد و هرچه که زمان پشت سرگذاشته می‌شود این احتیاج بیشتر می‌شود که ما به الگویی همچون حضرت زهرا(س) نیازمندیم.
  • + .
  • + چندی است چو عبد یاغی گشتم با جرم و جنایت باغی گشتم با لطف خدا و ابواب نجاب از بی راه ها بازیافتی گشتم **************** سرهم بندی از چشمه دانش
  • + بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم بر لبم حوقله و به ذکر حق مشغولم بعد مرگم چه هراس ز آمبولانس و تشییع بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم سروده جشمه دانش اسفند 1394 ************* حوقله در زبان عربی مخفف لا حول و لا قوة الا بالله است.

طراحی این قالب توسط امیرحسین قدرتی انجام شده است


     
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

              آماربازدید:

              امروز: 16

              دیروز: 65

              کل: 334814

Haddade Adel
Haddade Adel
فلسفه لغت/ استاد حسینی کمال آبادی چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:94/3/18---ساعت: 1:37 صبح

صوت استاد سید مرتضی حسینی کمال آبادی دروس فلسفه لغت عربی که در مدرسه عالی خاتم الاوصیاء عج در سال ها1392 تدریس شده است.

فلسفه لغت- استاد حسینی 1392/09/07

برای دریافت صوت درس بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

فلسفه لغت- استاد حسینی-92?09?07-قسمت اول

فلسفه لغت- استاد حسینی-92?09?07-قسمت دوم

فلسفه لغت- استاد حسینی 1392/09/14

 

برای دریافت صوت درس بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فلسفه لغت- استاد حسینی-92?09?14

 

 

 

 


 
کفیلان ایتام آل محمد ص، رسالت ها و إلزامها ویژگیها چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:94/3/15---ساعت: 1:0 عصر

کفیلان ایتام آل محمد ص، رسالت ها و إلزام‌ها ویژگی‌ها

آیت الله ابوالقاسم علیدوست، در جلسه درس اخلاق مورخ 6/3/ 94 به رسالت ها و إلزام‌ها و ویژگی‌های کفیلان ایتام آل محمد ص پرداختند.  

بسم الله الرحمن الرحیم 

الحمد لله رب العالمین و الصلاة و السّلام علی رسول الله و علی آله آل الله الذّین بهم فتح الله و بهم یختم الله و لعنة الله علی اعداِئهم اعداء الله الی یوم لقاء الله.

قال الله تبارک و تعالی : إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یِهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ ( سوره اسراء: 9) قطعاً این قرآن به [آیینى‏] که خود پایدارتر است راه مى‏نماید.

ماه مبارک رمضان و فصل تابستان، ماه و فصل تبلیغ و تبدیل است. هر انسان عاقلی، تعطیلی را از زندگی خود حذف می‌کند و به جای آن، برنامه‌ای به برنامه‌ای دیگر تبدیل می‌کند تا چه رسد به فرهیختگانی بسان شما عزیزان.

عالمان دین در روایات، کافل ایتام آل محمد ص و سرپرست شیعیان معرفی شده‌اند.  این رسالت فقط برعهده مراجع و بزرگان نیست و بلکه فقط متوجه طلاب معمم نیست بلکه رسالتی است در شأن هر آنکه در حوزه علمیه رشد پیدا کرده است.

در ادامه؛ سخن خود را در دو محور بیان می‌کنم: محور یکم: رسالت های کفیلان ایتام آل محمد ص و در محور دوم به بحث ازإلزام‌ها و ویژگی‌های کفیلان ایتام آل محمد ص خواهیم پرداخت.ادامه مطلب...

 
هک سایت کانون ادبیات عرب چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:94/3/12---ساعت: 2:12 عصر

 به نام خداوند
سایت کانون ادبیات عرب که اولین نهاد سایبری ادبیات عرب در عرصه حوزه علمیه بود مورد تعرض هکر قرار گرفت.
متاسفانه سایت کانون ادبیات عرب arabadib.ir مورد تعرض هکر قرار گرفته است. دوستان در حال بر طرف کردن مشکل هستند.
از صبوری شما مخاطبان گرامی کمال تشکر را دارم.
حسینی کمال آّبادی
مدیر کانون ادبیات عرب

12/3/94

هک سایت کانون ادبیات عرب


 
سلوک معنوی اصحاب ائمه علیهم السلام چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:94/3/10---ساعت: 8:7 عصر

سلوک معنوی اصحاب ائمه علیهم السلام
به قلم حسینی کمال آبادی تقریر شد.

آیت الله ابوالقاسم علیدوست، در جلسه درس خارج اصول مورخ 30/2/ 94 به حالات معنوی اصحاب ائمه ع به ویژه صفوان بن یحیى قدس سره پرداختند.

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و الصلاة و السّلام علی رسول الله و علی آله آل الله الذّین بهم فتح الله وبهم یختم الله و لعنة الله علی اعداِئهم اعداء الله الی یوم لقاء الله

مرحوم نجاشی که می‌توان وی را اول رجال شناس شیعه نامید، در باره صفوان بن یحیی قده می‌نویسد:

کوفی، ثقة ثقة، عین. روى أبوه عن أبی عبد الله علیه السلام، و روى هو عن الرضا علیه السلام، و کانت له عنده منزلة شریفة. ذکره الکشی فی رجال أبی الحسن موسى علیه السلام، و قد توکل للرضا و أبی جعفر علیهما السلام، و سلم مذهبه من الوقف، و کانت له منزلة من الزهد و العبادة ( نجاشی، رجال،ص197، شخصیت 524).

وقتی ما خود و أمثال خود را با أصحاب ائمه علیهم السلام مقایسه می‌کنیم ، وقتی حالات آنها را ، از بُعد معنوی[1] مینگریم؛ احساس فاصله می‌کنیم. برای نمونه به زندگی‌نامه جناب صفوان بن یحیی قده از صحابی امام رضا ع و امام جواد ع توجه بفرمایید، وی در طبقه سوم اصحاب اجماع در کنار شخصیت های بزرگی مانند ابن ابی عمیر، ابن فضال، حسن بن محبوب و بزنطی به عنوان افقه و أعلم آنها مطرح است؛ نجاشی می‌نویسد: و کان من الورع و العبادة على ما لم یکن علیه أحد من طبقته رحمه الله».(همان)

ادامه مطلب...

 
Haddade Adel
Haddade Adel