خرداد 95 - چشمه دانش
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برای نمایش / عدم نمایش پیام های ارسالی در پارسی یار اینجاکلیک کنید

  • + در پی در خواست کاربر گرامی گشت ارشاد که فرموده بودند: حاجی میشه واسه رخ ماهم یک شعر بگی ؟؟ گشت ارشادی و از روی گلت دل ها مات....شه شطرنج به آستان رخت بارها مات
  • + رخت خود را جمع ز پارسی یار کرده بودم بساط خود را پهن در تلگرام کرده بودم مهندس آمد و گفتا که نسناس فراموشکار روزهای آس و پاس بیا در دست خود گیر این یک رباط است پیام از دور بفرست نوعی انعکاس است منم توبه ز کار خویش کردم بساطم را به پارسی پهن کردم خداوند به حق هشت و چارت زما بگذر شتر دیدی ندیدی چشمه دانش تقدیم به مهندس فخری زید عزه
  • + آیت الله ابوالقاسم علیدوست: امام خمینی قدس سره شعار اصلی خود را بر رفتن شاه متمرکز کردند. امام رأس هرم قدرت پهلوی را نشانه گرفته بود و به خوبی بر این امر واقف بودند که با رفتن شاه، رژیم پهلوی نیز خواهد رفت. امام خمینی قدس سره برای پشتوانه نظریه «شاه باید برود » به شعارهای مردم استناد می کردند و می فرمودند:الآن تمام مردم ایران از بزرگ و کوچک شعارشان بر رفتن شاه است.
  • + آیت الله سید علی حسینی آملی: تمام مشکلات جامعه بشری به خاطر این است که از خواسته فطرت خود دور مانده‌اند. ما اگر به وجدان خودمان برگردیم بیدار می‌شویم.
  • + رمز إحرام رمز احرام این است که که کاری را که دیگران به مجرد وفات با تو می کنند تو با خود بنما! لباس ها را در آور، غسل کن، کفن بپوش، تسلیم ربّ شو، حزین باش و آماده فاصله گرفتن از عادات ترک مأنوس ها ، خائف و امیدوار باش.
  • + آیت الله علیدوست: دنیای امروز در شرایطی است که چه مسلمان و چه غیر مسلمان بیش از هر زمان دیگر احتیاج به رفتار فاطمی دارد و هرچه که زمان پشت سرگذاشته می‌شود این احتیاج بیشتر می‌شود که ما به الگویی همچون حضرت زهرا(س) نیازمندیم.
  • + .
  • + چندی است چو عبد یاغی گشتم با جرم و جنایت باغی گشتم با لطف خدا و ابواب نجاب از بی راه ها بازیافتی گشتم **************** سرهم بندی از چشمه دانش
  • + بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم بر لبم حوقله و به ذکر حق مشغولم بعد مرگم چه هراس ز آمبولانس و تشییع بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم سروده جشمه دانش اسفند 1394 ************* حوقله در زبان عربی مخفف لا حول و لا قوة الا بالله است.

طراحی این قالب توسط امیرحسین قدرتی انجام شده است


     
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

              آماربازدید:

              امروز: 28

              دیروز: 65

              کل: 334826

Haddade Adel
Haddade Adel
مغنی ابن هشام خارج نحو نیست چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:95/3/31---ساعت: 6:53 عصر

??????????????
????????
????
?

??#مغنی ابن هشام خارج نحو نیست!??
#کتاب_درسی
#تحول_در_حوزه


??متن ذیل حاصل گفتگو با برخی دوستان در جایگاه شناسی کتاب مغنی اثر ابن هشام انصاری است

??مغنی خارج نحو نیست، مغنی روش فهم آیات قرآن بر اساس ادبیات عربی است و اختلاف هایی برسر معنا است، و ما می خواهیم فهمنده نصوص تربیت کنیم.

??تحلیل نصوص روش دارد مقداریش را  ادبیات عربی و مقداریش را اصول فقه و... معرفی می کند، خود ابن هشام روشمند و براساس دلیل به فهم نص اقدام می کند....مهم آن است که بتوانیم آنها را استخراج کنیم...بنده وقتی مغنی تدریس می کردم روش شناسی ابن هشام را  بیان می کردم.....

??استاد مغنی کم است، مغنی میز استنباط است براساس ادبیات عربی بهترین محک برای آخرین مرجله ادبیات خوانی.

??مغنی کتابی بی نظیر در عالم ادبیات است..... مغنی شاهد صدق ادبیات در خدمت فهم نص است...مغنی نتیجه گیری از دوسال ادبیات خواندن است...مغنی خارج نحو نیست.

??اگر شما مغنی را از نظام ادبیات عربی ما حذف کنید هیچگاه ادبیات را به آن هدفی که در حوزه خوانده می شود نخواده ایم، ادبیات به منظور فهم آیات، استفاده ابزاری از ادبیات بر فهم دین ..چون این خاصیت در سیوطی و صمدیه و...نیست.

??ابن هشام کتاب خودش را کتاب نحو نمی داند، بلکه فراتر از آن است مسائل لغوی ،صرفی و...در این کتاب بی داد می کند....... ما به اختلاف دیدگاه ها در فهم  آیات نیاز داریم اختلاف دیدگاه هایی که خروجیش ترجمه متفاوت از قرآن کریم است..... نظر آقایان محترم است.

??تحول در حوزه با جنجال و هیاهو و اضطراب نمی شود بلکه با آرامش و اطمینان و زحمت امکان پذیر است.??

سید مرتضی حسینی کمال آبادی


 
Haddade Adel
Haddade Adel