دی 93 - چشمه دانش
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برای نمایش / عدم نمایش پیام های ارسالی در پارسی یار اینجاکلیک کنید

  • + در پی در خواست کاربر گرامی گشت ارشاد که فرموده بودند: حاجی میشه واسه رخ ماهم یک شعر بگی ؟؟ گشت ارشادی و از روی گلت دل ها مات....شه شطرنج به آستان رخت بارها مات
  • + رخت خود را جمع ز پارسی یار کرده بودم بساط خود را پهن در تلگرام کرده بودم مهندس آمد و گفتا که نسناس فراموشکار روزهای آس و پاس بیا در دست خود گیر این یک رباط است پیام از دور بفرست نوعی انعکاس است منم توبه ز کار خویش کردم بساطم را به پارسی پهن کردم خداوند به حق هشت و چارت زما بگذر شتر دیدی ندیدی چشمه دانش تقدیم به مهندس فخری زید عزه
  • + آیت الله ابوالقاسم علیدوست: امام خمینی قدس سره شعار اصلی خود را بر رفتن شاه متمرکز کردند. امام رأس هرم قدرت پهلوی را نشانه گرفته بود و به خوبی بر این امر واقف بودند که با رفتن شاه، رژیم پهلوی نیز خواهد رفت. امام خمینی قدس سره برای پشتوانه نظریه «شاه باید برود » به شعارهای مردم استناد می کردند و می فرمودند:الآن تمام مردم ایران از بزرگ و کوچک شعارشان بر رفتن شاه است.
  • + آیت الله سید علی حسینی آملی: تمام مشکلات جامعه بشری به خاطر این است که از خواسته فطرت خود دور مانده‌اند. ما اگر به وجدان خودمان برگردیم بیدار می‌شویم.
  • + رمز إحرام رمز احرام این است که که کاری را که دیگران به مجرد وفات با تو می کنند تو با خود بنما! لباس ها را در آور، غسل کن، کفن بپوش، تسلیم ربّ شو، حزین باش و آماده فاصله گرفتن از عادات ترک مأنوس ها ، خائف و امیدوار باش.
  • + آیت الله علیدوست: دنیای امروز در شرایطی است که چه مسلمان و چه غیر مسلمان بیش از هر زمان دیگر احتیاج به رفتار فاطمی دارد و هرچه که زمان پشت سرگذاشته می‌شود این احتیاج بیشتر می‌شود که ما به الگویی همچون حضرت زهرا(س) نیازمندیم.
  • + .
  • + چندی است چو عبد یاغی گشتم با جرم و جنایت باغی گشتم با لطف خدا و ابواب نجاب از بی راه ها بازیافتی گشتم **************** سرهم بندی از چشمه دانش
  • + بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم بر لبم حوقله و به ذکر حق مشغولم بعد مرگم چه هراس ز آمبولانس و تشییع بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم سروده جشمه دانش اسفند 1394 ************* حوقله در زبان عربی مخفف لا حول و لا قوة الا بالله است.

طراحی این قالب توسط امیرحسین قدرتی انجام شده است


     
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

              آماربازدید:

              امروز: 34

              دیروز: 65

              کل: 334832

Haddade Adel
Haddade Adel
عقل در اسارت زبان چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:93/10/27---ساعت: 2:3 صبح

عقل در اسارت زبان

به نام خداوند بخشنده مهربان همو که آدمی را به نعمت عقل امتیاز بخشید.

به روزگاری گرفتار شدیم که به ظاهر انسان هایی از آزادی بیان تو بخوان آزادی فکّ- طرفداری می‌کنند و سنگ آن را به سینه می‌زنند.

آنچنان در توهم فرو رفته اند که بر فطرت هم فریاد می کشند تا به خاموشی گراید.

دلم برای عقل می‌سوزد.

بیان، ابزاری است برای درک عقل و آزادی بی قید و شرط او،  تیغ دادن دست زنگی مست است. این است داستان کاریکاتور موهن شارلی ابدو....

وگرنه کدام انسان، چاک دهان و نوک قلم را رها می‌گذارد تا چون گرگ گرسنه، دل‌های انسان ها را بدرد و کاسه صبر آنان را لبریز کند و هنگامی که ناله ها از دل های شکسته برون آید، با نگاه جنتلمنی قانون آزادی بیان را به رخ آنان بکشد.

السلام علیک یا بقیة الله به یقین در دولت کریمه شما عقل ها شکوفا می‌شود و هدف لیثیروا لهم دفائن العقول محقق می‌شود.

سید مرتضی حسینی کمال آبادی

قم المقدسه

93/10/27

ادامه مطلب...

 
شیعه، باورها و عملکردها چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:93/10/24---ساعت: 6:20 عصر

 

شیعه، باورها و عملکردها

به قلم چشمه دانش

آیت الله ابوالقاسم علیدوست، در مجلس درس خارج فقه مورخ هفتم دی از برخی سخنرانی‌ها انتقاد کرد.

وی فرمود:  انسان در برخی از سخنرانی با غفلت های تعجب برانگیزی روبه رو می‌شود که از طلاب مقدمات، انتظار نمی رود تا چه رسد به طلاب سطوح عالی !!

گسترش وسایل ارتباطی، تبادل اطلاعات را سریع کرده است، ولی هر مابوالقاسم علیدوستطلبی به چشم اطلاع رسانان خوش نمی آید، اگر هزاران مطلب اساسی بیان شود، در مطالعه آن کمتر رغبت می‌کنند تا چه رسد به اینکه بر اطلاع رسانی گسترده آن همت کنند، ولی اگر بیانی، مهیّج یا به مبانی دین خدشه وارد کند، به سرعت در فضای مجازی منتشر می‌شود!!

چندی پیش به بنده خبری رسید که قبولش برایم دشوار بود، تا آن زمان که کلیپ تصویری خبر را دیدم.

این کلیپ، مربوط به سخنرانی یکی از روحانیون بود که با بی توجهی به مبانی، بسیار ساختار شکنانه سخن می‌گفت.
او چالش بین مذاهب اسلامی را محصول برخی از فتاوای شیعه می‌دانست و می‌گفت: وقتی امامت در نزد شیعه جزء ضروری دین است، در نتیجه منکر آن (اهل تسنن) کافرند و احکام کافر در حق آنان جاری است !!

رییس انجمن فقه و اصول حوزه علمیه قم، با تعجب از این برداشت، افزود:

طلاب در دوره مقدمات با فتاوای شیعه و کتاب «العروة الوثقی» آشنا می‌شوند و در آنجا فرا می‌گیرند که هرگونه انکار ضروری به کفر نمی‌انجامد.

ادامه مطلب...

 
پرسش از شما پاسخ از مجتهدان چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:93/10/22---ساعت: 12:34 صبح

گروه فهم نص از کانون ادبیات عرب بر آن است که در بهمن ماه 1393 سمیناری را با موضوع «نقش ادبیات عرب در فرآیند استنباط» برگزار کند.
به منظور هرچه بهتر برگزار شدن این سمینار از عموم اساتید و دانش پژوهان رشته های  ادبیات عرب و فقه و اصول خواهشمندیم، محورها و پرسش های ضرور را به جیمیل کانون ادبیات عرب به آدرس sm.arabadib@gmail.com ارسال نمایند.


 
Haddade Adel
Haddade Adel