مرداد 94 - چشمه دانش
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برای نمایش / عدم نمایش پیام های ارسالی در پارسی یار اینجاکلیک کنید

  • + در پی در خواست کاربر گرامی گشت ارشاد که فرموده بودند: حاجی میشه واسه رخ ماهم یک شعر بگی ؟؟ گشت ارشادی و از روی گلت دل ها مات....شه شطرنج به آستان رخت بارها مات
  • + رخت خود را جمع ز پارسی یار کرده بودم بساط خود را پهن در تلگرام کرده بودم مهندس آمد و گفتا که نسناس فراموشکار روزهای آس و پاس بیا در دست خود گیر این یک رباط است پیام از دور بفرست نوعی انعکاس است منم توبه ز کار خویش کردم بساطم را به پارسی پهن کردم خداوند به حق هشت و چارت زما بگذر شتر دیدی ندیدی چشمه دانش تقدیم به مهندس فخری زید عزه
  • + آیت الله ابوالقاسم علیدوست: امام خمینی قدس سره شعار اصلی خود را بر رفتن شاه متمرکز کردند. امام رأس هرم قدرت پهلوی را نشانه گرفته بود و به خوبی بر این امر واقف بودند که با رفتن شاه، رژیم پهلوی نیز خواهد رفت. امام خمینی قدس سره برای پشتوانه نظریه «شاه باید برود » به شعارهای مردم استناد می کردند و می فرمودند:الآن تمام مردم ایران از بزرگ و کوچک شعارشان بر رفتن شاه است.
  • + آیت الله سید علی حسینی آملی: تمام مشکلات جامعه بشری به خاطر این است که از خواسته فطرت خود دور مانده‌اند. ما اگر به وجدان خودمان برگردیم بیدار می‌شویم.
  • + رمز إحرام رمز احرام این است که که کاری را که دیگران به مجرد وفات با تو می کنند تو با خود بنما! لباس ها را در آور، غسل کن، کفن بپوش، تسلیم ربّ شو، حزین باش و آماده فاصله گرفتن از عادات ترک مأنوس ها ، خائف و امیدوار باش.
  • + آیت الله علیدوست: دنیای امروز در شرایطی است که چه مسلمان و چه غیر مسلمان بیش از هر زمان دیگر احتیاج به رفتار فاطمی دارد و هرچه که زمان پشت سرگذاشته می‌شود این احتیاج بیشتر می‌شود که ما به الگویی همچون حضرت زهرا(س) نیازمندیم.
  • + .
  • + چندی است چو عبد یاغی گشتم با جرم و جنایت باغی گشتم با لطف خدا و ابواب نجاب از بی راه ها بازیافتی گشتم **************** سرهم بندی از چشمه دانش
  • + بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم بر لبم حوقله و به ذکر حق مشغولم بعد مرگم چه هراس ز آمبولانس و تشییع بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم سروده جشمه دانش اسفند 1394 ************* حوقله در زبان عربی مخفف لا حول و لا قوة الا بالله است.

طراحی این قالب توسط امیرحسین قدرتی انجام شده است


     
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

              آماربازدید:

              امروز: 44

              دیروز: 65

              کل: 334842

Haddade Adel
Haddade Adel
نامه های سوخته ریاست جمهوری چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:94/5/24---ساعت: 12:47 عصر

در سفر اخیر ریاست محترم جمهوری به شهر مقدس قم تبلیغ های فروانی برای ارتباط با سامانه 111 صورت گرفت.
و مردم با مشکلات خود که بیشتر جنبه اقتصادی داشت، زمان زیادی را پای تلفن ها و در نوبت قرار می گرفتند تا مگر آنکه مشکلی از مشکل های آنان رفع شود.
سخن ها شنیده می شد و کدهای پیگیری به مردم داده می شد.
اما با گذر ماه ها از سفر ریاست جمهوری به مراجعه مکرر مردم کد به دست، به سامانه 111 ، پاسخی جز انتظار اداره دارایی را دریافت نمی کردند.
آخرین پیگیری از اداره دارایی استان قم حاکی از آن است که نامه هایی که تا کنون پیامک برای آن ها نیامده سوخته است و ریاست محترم جمهوری نتوانسته اند به آنها رسیدگی کنند.
از این رو ظاهرا دیگر از آن کد پیگیری و سامانه 111 نیز  آبی گرم نمی شود.
سوال آن است که به جای سوختن نامه ها بهتر نبود در بازه زمانی طولانی تری به در خواست های مردم رسیدگی شود؟

نتیجه تصویری برای نامه های سوخته ریاست جمهوری


 
کتابشناسی «مقدمه ای بر تربیت سیاسی طلاب» چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:94/5/17---ساعت: 8:52 عصر (کتابی برای عمل سیاسی طلاب)

کتابشناسی مقدمه ای بر تربیت سیاسی طلاب/ سید مرتضی حسینی کمال آبادی
خبرگزاری فارس: کتابشناسی «مقدمه‌ای بر تربیت سیاسی طلاب»
 

کتاب « مقدمه ای بر تربیت سیاسی طلاب» به زبانی فارسی اثر سید مهدی موسوی (1360ش) است که در آن به مسئله جایگاه شناسی رسالت سیاسی روحانیت و بایسته های آن می پردازد.خبرگزاری فارس: کتابشناسی «مقدمه‌ای بر تربیت سیاسی طلاب»

انگیزه­ی نویسنده از تالیف این کتاب، جهت دهی دغدغه سیاسی طلاب به سمت محتوایی صحیح با مواجه ای روشمند با موضوع سیاست است. از آنجا که در این عرصه تالیف های جدی نگاشته نشده است، نویسنده برآن می شود، اثری را در این عرصه بنگارد. مخاطبان این اثر طلاب مقدمات و سطوح می باشند.

اهمیت این اثر وقتی درک می شود که نگاهی به نظام آموزشی حوزه بیندازیم، آنگاه در می­یابیم که هیچ ماده درسی و حتی کتابی برای جهت دهی صحیح دغدغه سیاسی طلاب، اختصاص داده نشده است.
ادامه مطلب...

 
کتاب شناسی «فقه و عرف» چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:94/5/15---ساعت: 10:8 صبح

کتاب شناسی «فقه و عرف»

سید مرتضی حسینی کمال آبادی
مقدمه

فقه و عرف به قلم استاد ابوالقاسم علیدوست به زبان فارسی بررسی پردامنه‏ای پیرامون عرف، تبیین مرزهای دقیق و کاربردهای ظریف آن در سطوح مختلف استنباط است.

نویسنده درباره انگیزه خود در این تحقیق می نویسد:

نوشته حاضر به این قصد نگارش یافته که رابطه عرف را با شریعت و نقش آن در استنباط احکام به دور از افراط و تفریط بیان نماید، افزون بر این برخی خلط ها و آشفتگی ها که در بیان سهم عرف در شریعت و فقه به وجود آمده را یادآوری کند؛آسیب ها و شبهاتی که در موضوع مورد بحث وجود دارد، شناسایی نماید و به سوالات مطرح در این زمینه پاسخ دهد، مسائلی که در مورد «فقه و عرف» وجود دارد و تا کنون مورد بحث جدی قرار نگرفته است، مطمح نظر قرار دهد، برخی از نسبت ها که در مورد زمینه مرجعیت عرف و بنای عقلا به دانشمندان اصول فقه داده شده، بررسی و صحت و عدم صحت این نسبت ها را روشن و با فراغ از صحت و بطلان نسبت ها ، مطلب را بررسی و فحص نماید( فقه و عرف:ص22و23)

«کتاب سال دبیرخانه دین پژوهان کشور در سال 84»، «کتاب سال حوزه در سال 85»، «کتاب برگزیده همایش سازمان تبلیغات» و چندین رتبه و نشان علمی دیگر در کارنامه این اثر به چشم می‏خورد. در برخی مجامع علمی مانند جامعه المصطفی العالمیه نیز این کتاب، تلخیص و به عنوان کتاب درسی مورد استفاده قرار گرفته است.
ادامه مطلب...

 
کتاب شناسی «فقه و عقل» چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:94/5/14---ساعت: 4:6 عصر

کتاب شناسی «فقه و عقل»
سید مرتضی حسینی کمال آبادی

مقدمه

کتاب فقه و عقل اثر استاد ابوالقاسم علیدوست به زبان فارسی در موضوع تبیین نقش عقل در فرآیند استنباط است. نویسنده در این اثر می‏کوشد تا ضمن نقد دیدگاه‏ها، مبانی، ادله و نتایج کاربردهای استقلالی و غیر استقلالی عقل، آسیب‏های کاربرد عقل در فقه را روشن سازد و به شبهات و پرسش‏های پیرامونی آن پاسخ گوید. دریافت جوایز و رتبه ‏های گوناگون در مجامع و همایش‏های علمی مختلف در کارنامه این اثر به چشم می‏خورد؛ از باب نمونه می‏توان به جشنواره علامه طباطبائی اشاره کرد که این کتاب را به عنوان کتاب ممتاز معرفی کرده است. همچنین این اثر متن درسی برخی از مراکز معتبر علمی است؛ به عنوان نمونه جامعه المصطفی العالمیه این کتاب را تلخیص و در عِداد کتب درسی خود جای داده است. نکته دیگر اینکه این اثر جزو اولین آثار در موضوع خود بوده و به عنوان یکی از کتب مرجع در این زمینه قلمداد می‏گردد و رفرنس‏های بی‏شماری به آن داده شده است.
ادامه مطلب...

 
کتاب شناسی «سلسبیل فی اصول التجزئة و الاعراب» چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:94/5/12---ساعت: 9:53 عصر

کتاب شناسی «سلسبیل فی اصول التجزئة و الاعراب» سید مرتضی حسینی کمال آبادی

کتاب «سلسبیل فی اصول التجزئة و الاعراب» اثر استاد ابوالقاسم علیدوست به زبان عربی در موضوع تجزیه و ترکیب در دانش صرف و نحو است که برسوره مبارکه انسان از قرآن کریم تطبیق داده شده است. انگیزه نویسنده از نگاشتن این اثر وارد ساختن دانش پژوهان زبان عربی از مثال های کلیشه ای به فضای واقعیت و تحلیل نمونه های واقعی در زبان عربی است.

 

ساختار کتاب

کتاب در سه بخش باب بندی شده است. در بخش اول به تحلیل آیه به آیه سوره مبارکه انسان پرداخته شده است به این صورت که در قدم اول به تحلیل صرفی آیه تحت عنوان « التجزئة» و در قدم بعدی به تحلیل نحوی آیه تحت عنوان «إعراب» پرداخته است. در قدم بعدی تحلیل نحوی را در قالب جدولی تحت عنوان «تلخیص» آورده است. نویسنده در ضمن تحلیل ادبی آیات به اصولی دست یافته است که نیازمند به پژوهشی مستقل دارد و فایده اش مقید به آیات مورد بررسی نیست از این رو بخش دوم را به این اصول اختصاص داده است. نویسنده بخش پایانی را تحت عنوان « الطرائف و الفوائد» به بیست و هفت نکته ادبی پرداخته است، برخی را به نام «فائدة» و برخی را به نام «طریفة» نام نهاده است.

گزارش محتوا

در این کتاب، تک تک آیات سوره انسان با نظر به روایات اهل بیت (علیهم السلام) و اهمیت دادن به مسائل کلامی ـ تفسیر ادبی شده است. محقق با توجه به آثار و منابع دست اول ادبیات عرب به بررسی و نقد سخنان ادبیان نشسته است و بر عکس برخی از کتاب های ادبی که به نقل اختلاف بسند می کنند، در این اثر محقق با توانایی بالایی به حل اختلاف و اظهار نظر پرداخته است. 

وضعیت کتاب

 این کتاب در سال 1378 به همت انتشارات اسوه با جلد گالینگور و صحافی مرغوب منتشر شده و تا کنون چهار مرتبه تجدید چاپ شده است. همچنین این اثر با نام «جرعه‌ای از ادب قرآن» به فارسی برگردان شده است. 


 
Haddade Adel
Haddade Adel