مهر 95 - چشمه دانش
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برای نمایش / عدم نمایش پیام های ارسالی در پارسی یار اینجاکلیک کنید

  • + در پی در خواست کاربر گرامی گشت ارشاد که فرموده بودند: حاجی میشه واسه رخ ماهم یک شعر بگی ؟؟ گشت ارشادی و از روی گلت دل ها مات....شه شطرنج به آستان رخت بارها مات
  • + رخت خود را جمع ز پارسی یار کرده بودم بساط خود را پهن در تلگرام کرده بودم مهندس آمد و گفتا که نسناس فراموشکار روزهای آس و پاس بیا در دست خود گیر این یک رباط است پیام از دور بفرست نوعی انعکاس است منم توبه ز کار خویش کردم بساطم را به پارسی پهن کردم خداوند به حق هشت و چارت زما بگذر شتر دیدی ندیدی چشمه دانش تقدیم به مهندس فخری زید عزه
  • + آیت الله ابوالقاسم علیدوست: امام خمینی قدس سره شعار اصلی خود را بر رفتن شاه متمرکز کردند. امام رأس هرم قدرت پهلوی را نشانه گرفته بود و به خوبی بر این امر واقف بودند که با رفتن شاه، رژیم پهلوی نیز خواهد رفت. امام خمینی قدس سره برای پشتوانه نظریه «شاه باید برود » به شعارهای مردم استناد می کردند و می فرمودند:الآن تمام مردم ایران از بزرگ و کوچک شعارشان بر رفتن شاه است.
  • + آیت الله سید علی حسینی آملی: تمام مشکلات جامعه بشری به خاطر این است که از خواسته فطرت خود دور مانده‌اند. ما اگر به وجدان خودمان برگردیم بیدار می‌شویم.
  • + رمز إحرام رمز احرام این است که که کاری را که دیگران به مجرد وفات با تو می کنند تو با خود بنما! لباس ها را در آور، غسل کن، کفن بپوش، تسلیم ربّ شو، حزین باش و آماده فاصله گرفتن از عادات ترک مأنوس ها ، خائف و امیدوار باش.
  • + آیت الله علیدوست: دنیای امروز در شرایطی است که چه مسلمان و چه غیر مسلمان بیش از هر زمان دیگر احتیاج به رفتار فاطمی دارد و هرچه که زمان پشت سرگذاشته می‌شود این احتیاج بیشتر می‌شود که ما به الگویی همچون حضرت زهرا(س) نیازمندیم.
  • + .
  • + چندی است چو عبد یاغی گشتم با جرم و جنایت باغی گشتم با لطف خدا و ابواب نجاب از بی راه ها بازیافتی گشتم **************** سرهم بندی از چشمه دانش
  • + بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم بر لبم حوقله و به ذکر حق مشغولم بعد مرگم چه هراس ز آمبولانس و تشییع بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم سروده جشمه دانش اسفند 1394 ************* حوقله در زبان عربی مخفف لا حول و لا قوة الا بالله است.

طراحی این قالب توسط امیرحسین قدرتی انجام شده است


     
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

              آماربازدید:

              امروز: 18

              دیروز: 65

              کل: 334816

Haddade Adel
Haddade Adel
سیاهپوشی و گریه بر سیدالشهداء(ع) دیباچه «حسین منش» شدن انسان است چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:95/7/20---ساعت: 8:56 صبح

رئیس پژوهشکده ادیب فقه جواهری در گفت وگو با شبستان:
سیاهپوشی و گریه بر سیدالشهداء(ع) دیباچه «حسین منش» شدن انسان است
http://neshasteasatid.com/sites/default/files/tasavir/PicS3789.jpg

خبرگزاری شبستان: ابن قولویه در کامل الزیارات نقل می کند فرشته ای از بهشت فرو آمد و گفت: جامه های عزا بپوشید که فرزند رسول خدا(ص) را سر بریدند. از این قبیل نصوص بسیار است که سیاهپوشی در سوگ آل الله(ع) را رسم جاری اهل بیت (ع) و محبانشان معرفی می کند.

به گزارش خبرنگار گروه اندیشه خبرگزاری شبستان، شیعیان در ایام ماه محرم نه تنها در عزای امام حسین(ع) سیاهپوش می شوند بلکه فراتر از آن شهر را سیاهپوش می کنند. این مساله از یک طرف و تضرع و گریستن شدید آنان از سوی دیگر سبب شده است تا برای برخی این سوال ایجاد شود که علت این رویکرد شیعه در ایام محرم چیست؟ چرا سیاه می پوشند و می گریند؟ چرا 10 روز نخست بیش از سایر ایام محرم عزاداری می کنند.

این مباحث را با  حجت الاسلام سیدمرتضی حسینی کمال آبادی، رئیس پژوهشکده ادیب فقه جواهری به گفت وگو نشسته ایم که حاصل آن را می خوانید:

  ادامه مطلب...

 
Haddade Adel
Haddade Adel