مرداد 93 - چشمه دانش
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

برای نمایش / عدم نمایش پیام های ارسالی در پارسی یار اینجاکلیک کنید

 • + در پی در خواست کاربر گرامی گشت ارشاد که فرموده بودند: حاجی میشه واسه رخ ماهم یک شعر بگی ؟؟ گشت ارشادی و از روی گلت دل ها مات....شه شطرنج به آستان رخت بارها مات
 • + رخت خود را جمع ز پارسی یار کرده بودم بساط خود را پهن در تلگرام کرده بودم مهندس آمد و گفتا که نسناس فراموشکار روزهای آس و پاس بیا در دست خود گیر این یک رباط است پیام از دور بفرست نوعی انعکاس است منم توبه ز کار خویش کردم بساطم را به پارسی پهن کردم خداوند به حق هشت و چارت زما بگذر شتر دیدی ندیدی چشمه دانش تقدیم به مهندس فخری زید عزه
 • + آیت الله ابوالقاسم علیدوست: امام خمینی قدس سره شعار اصلی خود را بر رفتن شاه متمرکز کردند. امام رأس هرم قدرت پهلوی را نشانه گرفته بود و به خوبی بر این امر واقف بودند که با رفتن شاه، رژیم پهلوی نیز خواهد رفت. امام خمینی قدس سره برای پشتوانه نظریه «شاه باید برود » به شعارهای مردم استناد می کردند و می فرمودند:الآن تمام مردم ایران از بزرگ و کوچک شعارشان بر رفتن شاه است.
 • + آیت الله سید علی حسینی آملی: تمام مشکلات جامعه بشری به خاطر این است که از خواسته فطرت خود دور مانده‌اند. ما اگر به وجدان خودمان برگردیم بیدار می‌شویم.
 • + رمز إحرام رمز احرام این است که که کاری را که دیگران به مجرد وفات با تو می کنند تو با خود بنما! لباس ها را در آور، غسل کن، کفن بپوش، تسلیم ربّ شو، حزین باش و آماده فاصله گرفتن از عادات ترک مأنوس ها ، خائف و امیدوار باش.
 • + آیت الله علیدوست: دنیای امروز در شرایطی است که چه مسلمان و چه غیر مسلمان بیش از هر زمان دیگر احتیاج به رفتار فاطمی دارد و هرچه که زمان پشت سرگذاشته می‌شود این احتیاج بیشتر می‌شود که ما به الگویی همچون حضرت زهرا(س) نیازمندیم.
 • + .
 • + چندی است چو عبد یاغی گشتم با جرم و جنایت باغی گشتم با لطف خدا و ابواب نجاب از بی راه ها بازیافتی گشتم **************** سرهم بندی از چشمه دانش
 • + بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم بر لبم حوقله و به ذکر حق مشغولم بعد مرگم چه هراس ز آمبولانس و تشییع بنده عمریست که به تشییع بدن مشغولم سروده جشمه دانش اسفند 1394 ************* حوقله در زبان عربی مخفف لا حول و لا قوة الا بالله است.

طراحی این قالب توسط امیرحسین قدرتی انجام شده است


     
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

              آماربازدید:

              امروز: 38

              دیروز: 65

              کل: 334836

Haddade Adel
Haddade Adel
همراه با استاد ایرج افشار در وصیت نامه چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:93/5/29---ساعت: 6:39 عصر

بسم الله الرحمن الرحیم
خدمت همه دانشیان گرامی عرض ادب و احترام دارم

عکس: ‏همراه با استاد ایرج افشار در وصیت نامه بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همه دانشیان گرامی عرض ادب و احترام دارم در این ایام شاهد انتشار نوشته مرحوم ایرج افشار در موضوع گنجینه پژوهشی ایرانشناسی بودیم،آنقدر منفعلم که نمی توانم حال خود را پنهان کنم و از طرفی توان گفتن ندارم . این وصیت نامه سرشار از مضامینی درس آموز برای همه دانش پژوهان است و از این جهت خود متنی است که باید مورد مداقّه علمی قرار گیرد. در حرف حرف آن عطش بیقرار دانش، بیداد می کند به گونه ای که هر کم پیاله از این باده را نیز به سماع در می آورد. عبارت « کوششم بر آن بوده است از هر گوش? جهان که ممکن شود چیزی به چنگ بیاورم» درس آموز غیرت حفظ از تراث بزرگان است ، درسی که بسیاری از فرزندان ناخلف از پیش نگرفتند و در آینده نیز نخواهند گرفت و مواریث علمی را به نااهلان سپردند و سپرند، هرچند در این میان خلف صالح نیز کم نیست. از جهت نظم در کار و ساختار نگهداری، خود الگویی برای سازمان بخشی به گنجینه های شخصی و پنجره ای خوش منظر جهت کارهای ضروری است که مغفول می ماند. هنگامی که از أمانات سخن می گوید ، مراتب اطاعت از إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُکُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا است. توجه شایان به مراتب شوق و ذوق فرزندان و هدیه به آنان پرده از مهرورزی پدرانه بر می گیرد و در عین حال با درایتی خوش از چند پاره شدن گنجینه محافظت می کند تا تدبیر به یک ناقه نشاند دو محمل. آنجا که به آزادگی استفاده برای همه محققان پژوهشهای ایرانی یعنی ایران‌شناسان از هر قوم و ملیتی حکم می کند، میزان آزادگی خود را ز هر چه رنگ تعلق پذیرد، اعلام می دارد و ما را غلام همت خود، هر چند رشته تحصیلی خود را عاشقانه خادمم اما به دانشیان ایرانی از هر قوم و ملتی رشک بردم. دقت موشکافانه او بر بقای گنجینه، موضوع پاداشی است که نور خدا در زمین و آسمان و پیمبر او حکم آن را چنین بیان فرموده است: من مات و میراثه الدفاتر و المحابر وجب له الجنة هر آنکس بمیرد و میراث او دفاتر و دوات باشد بهشت برای وی شایسته و بایسته است. و من سن سنة حسنه فله اجر من عمل بها نیز مهر تاییدی جاودانه بر کار سامی اوست.  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته حسینی کمال آبادی 14/5/1393ش‏

در این ایام شاهد انتشار نوشته مرحوم ایرج افشار در موضوع گنجینه پژوهشی ایرانشناسی بودیم،آنقدر منفعلم که نمی توانم حال خود را پنهان کنم و از طرفی توان گفتن ندارم .
این وصیت نامه سرشار از مضامینی درس آموز برای همه دانش پژوهان است و از این جهت خود متنی است که باید مورد مداقّه علمی قرار گیرد. در حرف حرف آن عطش بیقرار دانش، بیداد می کند به گونه ای که هر کم پیاله از این باده را نیز به سماع در می آورد.
عبارت « کوششم بر آن بوده است از هر گوش? جهان که ممکن شود چیزی به چنگ بیاورم» درس آموز غیرت حفظ از تراث بزرگان است ، درسی که بسیاری از فرزندان ناخلف از پیش نگرفتند و در آینده نیز نخواهند گرفت و مواریث علمی را به نااهلان سپردند و سپرند، هرچند در این میان خلف صالح نیز کم نیست.
از جهت نظم در کار و ساختار نگهداری، خود الگویی برای سازمان بخشی به گنجینه های شخصی و پنجره ای خوش منظر جهت کارهای ضروری است که مغفول می ماند.
هنگامی که از أمانات سخن می گوید ، مراتب اطاعت از
إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُکُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا است.
توجه شایان به مراتب شوق و ذوق فرزندان و هدیه به آنان پرده از مهرورزی پدرانه بر می گیرد و در عین حال با درایتی خوش از چند پاره شدن گنجینه محافظت می کند تا تدبیر به یک ناقه نشاند دو محمل.

آنجا که به آزادگی استفاده برای همه محققان پژوهشهای ایرانی یعنی ایران‌شناسان از هر قوم و ملیتی حکم می کند، میزان آزادگی خود را ز هر چه رنگ تعلق پذیرد، اعلام می دارد و ما را غلام همت خود، هر چند رشته تحصیلی خود را عاشقانه خادمم اما به دانشیان ایرانی از هر قوم و ملتی رشک بردم.  

دقت موشکافانه او بر بقای گنجینه، موضوع پاداشی است که نور خدا در زمین و آسمان و پیمبر او حکم آن را چنین بیان فرموده است: من مات و میراثه الدفاتر و المحابر وجب له الجنة هر آنکس بمیرد و میراث او دفاتر و دوات باشد بهشت برای وی شایسته و بایسته است .
و من سن سنة حسنه فله اجر من عمل بها نیز مهر تاییدی جاودانه بر کار سامی اوست. 

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
حسینی کمال آبادی

14/5/1393ش

 


 
دستخطی که حرمسرای شاه را هم به هم ریخت چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:93/5/14---ساعت: 12:53 صبح

حجت الاسلاما! ادام الله عمرکم العالی، با این وضعی که در بلاد اسلام در باب تمباکو پیش آمده فعلا کشیدن قلیان چه صورت دارد و تکلیف مسلمانان چه است. مستدعی است آن که تکلیف مسلمانان را مشخص فرمایید.

- بسم الله الرحمن الرحیم. الیوم استعمال تمباکو و توتون بای نحو کان در حکم محاربه با امام زمان صلوات الله علیه است، حرره اقل محمد حسن الحسینی...حرمت تنباکو


 
دسترسی غیرحضوری طلاب به برنامههای آموزشی کانون ادبیات عرب چاپ فرستادن به ایمیل
تاریخ:93/5/1---ساعت: 6:7 عصر

 

به همت حوزه علمیه معصومیه قم صورت گرفت؛
دسترسی غیرحضوری طلاب به برنامه‌های آموزشی کانون ادبیات عرب خبرگزاری رسا ـ مدیر کانون ادبیات عرب هدف از برنامه­های این را رفع مشکل درسی طلاب دانست و گفت: سیستم ادبی حوزه به این نتیجه رسیده است که برای متن خوانی و آموزش لغت به طلاب باید وقت مستقلی بگذار؛د اما هنوز اقدام قابل توجهی انجام نداده است و هدف کانون از برگزاری برنامه­‌های غیرحضوری این است که خلأ و مشکلی که طلبه در حال حاضر با آن مواجه است را برطرف کند.

حجت الاسلام سیدمرتضی حسینی کما­ل ­آبادی، مدیر کانون ادبیات عرب مدرسه معصومیه قم، در گفت­­و­گو با خبرنگار خبرگزاری رسا اظهارداشت: کانون ادبیات عرب در نظردارد برای نخستین بار در کشور و در کانون، برنامه­های آموزش متن خوانی و فراگیری لغات عربی را به صورت غیر حضوری در اختیار طلاب سراسر کشور قرار دهد.

حجت الاسلام حسینی کما­ل­ آبادی دسترسی طلاب را به محتوای آموزشی کانون ادبیات عرب از طریق سایت دانست و ابرازداشت: با توجه به مشکلات درسی طلاب در متن خوانی و به تبع در فهم عبارات عربی، فیلم و کلیپ­های تصویری تهیه شده که بر روی سایت قرار گرفته است.

مدیر کانون ادبیات عرب مدرسه معصومیه با اشاره به کتاب «نصاب الصبیان ابونصرفراهی» که لغات عربی به فارسی را به شعر درآورده است، گفت: بیشتر طلاب فارس زبان هستند و گنجینه لغاتشان کم است که آشنایی با این کتاب می­تواند گستره لغات آنها را به دوهزار کلمه برساند و با همراه­کردن کردن شاهدمثال­هایی از آیات و روایات می­توانند یادگیری در لغات عربی را افزایش دهند.

ادامه مطلب...

 
Haddade Adel
Haddade Adel